Tolkien Web

Vitajte na Tolkien Webe- stránke a autorovi menom John Ronald Reuel Tolkien a jeho diele.

NÁVŠTEVNÁ KNIHA

Návštevná kniha

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "4772":
Entony
Milí fantazáci, elfové, skřeti a jiné bytosti vyskytující se v českých a slovenských luzích a hájích.

Tímto bych vám chtěl představit akci s názvem:

Lotrcon

http://www.lotrcon.cz

Jedná se o Con (slovo Con pochází z anglického convention a označuje se jím jakékoliv setkání fanoušků sci-fi a fantasy) tematicky zaměřený na svět Pána Prstenů.

Nepochybně všichni znáte film Pán prstenů a aspoň jste slyšeli o tvůrci předlohy profesoru Tolkienovi. Z vlastní zkušenosti ale vím, že většina příznivců fantasy i filmu jako takového má jen mlhavé povědomí o knihách, o složitých souvislostech v nich a o pozadí díla, nebo třeba o fantvorbě, která se rozšířila ještě před samotným natočením světoznámého filmu.

V našich končinách existují tři společnosti fanoušků Pána Prstenů (Společenstvo české: http://nofar.wz.cz/jrrt.htm, společenstvo slovenské: http://www.tolkien.sk a Společnost přátel díla JRRT: http://www.tolkien.cz) z nichž hlava SPDJRRT Jixipen je více méně zodpovědná za Lotrcon.

Pokud vás zajímá film Pán prstenů a chtěli byste ho opět zhlédnout (tentokrát ve velké společnosti stejně smýšlejících lidí, se kterými si můžete popovídat), pokud se chcete seznámit s dalšími sobě podobnými nebo pokud se chcete podívat na filmy a poslechnout si a hudební díla fanoušků, pak přijďte navštívit naši akci.

Existuje mnoho desítek nahrávek různých písní inspirovaných Tolkienovým světem, které vytvořily skupinky fanoušků jako například Poetické společenstvo nebo Falešné společenstvo. Stejně tak existují záznamy rekonstrukcí bitev znova vybojovaných v našem světě. Určitě jste se již doslechli, pokud jste se jich dokonce sami nezúčastnili, o akcích označovaných jako dřevárna či železárna (bitva Pán prstenů, Bitva pěti armád …). Pokud ne, u nás se s těmito pojmy budete moci seznámit.

Stejně tak si budete moci poslechnout přednášky o historii a mytologii, z níž profesor Tolkien při psaní svých knih vycházel, o různých národech z Pana Prstenů a o jejich způsobu života.

Přiblížíme Vám elfy, jež nejsou pouze éterické bytosti vzdálené veškerému chápání, ale živí tvorové z masa a kostí žijící svým běžným životem, skřety, kteří nejsou jen nemyslící vražedný zástup, ale osobnosti žijící v technologicky vyspělé společnosti, hobity a jejich jídelníček a domácí zvyky tak blízké nám lidem, i jezdce z Rohanských plání a jejich milované koně a ženy ;-)

a mnoho dalšího…. Prozatím nespecifikovaného neboť program se průběžně vytváří.

Pokud byste měli jakékoli dotazy nebo návrhy na spolupráci, můžete využít kontakty uvedené na naší stránce.Namátkou předběžně několik zajímavých programů:

Živé vystoupení členů falešného společenstva: http://fs.ulmus.cz

Záznamy písniček Poetického společenstva: http://ps.ulmus.cz

Hobití jídelníček

Filmy a Fanfilmy

Přednášky.Lotrcon je součástí FESTIVALU FANTAZIE (http://www.festivalfantazie.cz), což znamená, že za stejné vstupné ve stejné době můžete navštívit i mnohé další pořady související s Fantasy, ale také s RPG, Star Trekem, hrami, moderními technologiemi a nepřeberným množstvím dalších témat. Také se konají soutěže, které blízce souvisí s fantasy, třeba hod elfem nebo Skřetbal.

Ale hlavně se můžete setkat a seznámit s mnoha lidmi jako jste Vy sami, najít si nové zajímavé přátele a vůbec si užít „FANTASTICKOU“ fantastickou :-D dovolenou a prázdniny.

K tomu všemu stačí otevřít a vyplnit tuhle přihlášku: http://festivalfantazie.cz/amberV případě že budete chtít využít slevu siréna: http://festivalfantazie.cz/index.php?pg=vstupne činící asi 10% ze vstupného a nemáte žádného známého se kterým by jste se mohli domluvit na jejím uplatnění kontaktujte mě na ICQ: 262184447 Zde rovněž můžete klást jakékoli dotazy ohledně LOTRconu na které nenajdete odpověď na našich stránkách.Celá akce se odehrává na začátku prázdnin v malém, ale příjemném městě Chotěboř uprostřed České republiky. Je to poblíž Havlíčkova brodu na trati spojující Brno s Prahou.

V okolí jsou lesy plné borůvek, místa vhodná na piknik i koupání, ale když se vám nechce ven, tak můžete celý con prožít v jediném komplexu budov bez nutnosti jakéhokoli cestování po okolí. Bar i restaurace jsou dobře a chutně zásobené. A Chotebořské pohostinství je také slušné, zvláště pak Panský dům na náměstí.Na závěr bych vám rád ukázal pár ilustračních fotek.

Plakát Lotrconu: http://iks-mchar.ic.cz/lotrcon.jpg

Fronta u registrace conu: http://www.festivalfantazie.cz/archiv/2007ff/fotky/i_ff07_101.JPG

Jedna s přednášek: http://www.festivalfantazie.cz/archiv/2007ff/fotky/i_ff07_110.jpg

Dva skřeti: http://www.festivalfantazie.cz/archiv/2007ff/fotky/i_ff07_133.jpg

Skřet a skřetice: http://www.festivalfantazie.cz/archiv/2007ff/fotky/i_ff07_136.jpg

Hod Elfem: http://www.festivalfantazie.cz/archiv/2007ff/fotky/i_ff07_139.jpgJack2000
tieto knihy od tolkiena su supersmiley
Bohča
Díky za odkaz, fajn stránky, někdy sem zas zavítám a počtu si víc :o)
vlado_admin
Tak konečne máme oficiálne vyhlásenie režiséra. Faunov labyrint sa mi veľmi páčil, takže som zvedavý, čo to bude.smiley Vďaka za info.

Undertaker díky, som rád, že sa stránka páči.smiley
____________________________
Administrátor tohto webu.
Pepek
Super, Del Toro bude režírovat Hobita - http://www.gorilla.cz/article/3653-hobit-uz-zna-rezisera-bude-jim-guillermo-del-toro.htmlsmiley
Undertaker
Rozhodně kvalitní web. Rozhodně lepší než ty tuny webů a blogů o Pánu Prstenů...smileybtw: http://meforum.u-webs.net
vlado_admin
Ďakujem vám za pozitívne názory, sú pre mňa najväčšou odmenou. Stále sa budem snažiť skvalitňovať túto stránku a prinášať vám nové informácie.
____________________________
Administrátor tohto webu.
Anavy
Po dlhom pátraní sa mi konečne podarilo nájsť tútostránku.Určite ju budem navštevovať častejšie a budem rada ak si tu budem môcť pokecať s nejakým rovnakým fanatikom o všetkom čo sa týka Tolkiena. Jeho knihy sú moje najobľúbenejšie,len škoda že ich do slovenčiny preložili tak málosmiley.Dúfam že tu nájdem aj nejaké nové informácie zo sveta Stredozemesmiley
Sharky
v pohode web smiley ked bude viac casu urcite sem este zabludim smiley
vlado_admin
Ďakujem. smileyO TolkienCone som uvažoval, ale pravdepodobne z toho nič nebude...smiley
____________________________
Administrátor tohto webu.

1  
2  
3  
4  

 
Jaiku Copyright © Tolkien Web 2007-2008 Texty možno preberať len po súhlase autora. VLADO